Zástupci SaČ závodili na tuningovém srazu, pro Pomoc v nouzi tím vysloužili finanční dar


Závodní posádka Trabi maskota - Milan Hloušek a Jiří Siváň (zleva).Závodnickou premiéru má zdárně za sebou Trabi maskot obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi. Neziskovka ho v sobotu vyslala na tuningový sraz na letišti v Krásně na Sokolovsku, aby si zde slavný bakelitový automobil z NDR našel vhodného soupeře a střihl si s ním ostrý sprint. Na startu speciálního exhibičního duelu se tak podle očekávání objevily dva veterány stejného typu a divákům předvedly napínavý souboj, ve kterém dostaly hlavní slovo hlasité dvoutaktní motory legendárních Trabantů 601.  
 
„Náš trabantík je více než třicet let starý a rychlé jízdy jsou mu zcela cizí. Ostatně to bylo vidět i při sprintu, kde nás druhý trabantista předjel a dojel do cíle jako první. Ačkoli jsem šlapal na plyn jako divý, na tachometru se ručička přiblížila jen k devadesátce. I tak náš závodnický pokus hodnotím jako zcela famózní,“ usmál se šofér zeleného Trabi maskota - Milan Hloušek, který je spolupracovník Pomoci v nouzi a zároveň PR manažer sociálního podniku Srdce a čin, o.p.s. Do závodního vozu s ním nastoupil také jeho kolega Jiří Siváň, jehož úkolem bylo dohlížet na technický stav automobilu.

Nadšený z jízdy byl i soupeř Alois Janáček ze Sokolova, majitel modrého Trabanta 601 z roku 1978. „Byl to pěkný závod a moc jsem si ho užil,“ zamával z otevřeného okénka vítěz duelu. Že o svého veterána pečuje s láskou, je znát na první pohled. Člověk by dokonce řekl, že zrovna vyjel z výrobní linky. „Dohromady jsem ho dával asi dva roky. Ta práce za to ale stála,“ řekl hrdě trabantista.  
 
Milan Hloušek děkuje organizátorům srazu za finanční dar pro Pomoc v nouzi.Že se Trabi maskot sokolovské neziskovky na letištní dráhu vypravil, není náhoda. Organizátoři automobilového srazu New Action Tuning Krásno totiž přislíbili, že část výtěžku z akce věnují na charitu – právě ve prospěch Pomoci v nouzi. „Rádi bychom vám předali symbolický šek ve výši 5 000 korun. Přijměte ho jako charitativní dar, na který určitou částkou přispěl každý z platících návštěvníků,“ prohlásil jeden z hlavních organizátorů akce Radek Vojta. „Děkujeme všem autařům za tento finanční dar a parádní příležitost provětrat našeho trabíka na závodní dráze. Jste skvělí,“ zvolal do davu Milan Hloušek při slavnostním přebírání šeku.

Na tuningový sraz do Krásna dorazilo téměř 300 aut a přes 700 návštěvníků. „Účast tolika lidí předčila naše očekávání. Navíc počasí nám vyšlo více než luxusně. Už teď se těšíme na další sraz v příštím roce,“ zhodnotil víkendovou akci Radek Vojta.