Oběti domácího násilí mohou navštěvovat podpůrnou skupinu


Socioterapeutickou podpůrnou skupinu pro ženy i muže, mohou v Sokolově navštěvovat lidé, kteří zažili domácí násilí. Službu pro ně nově otevřelo Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím v Karlovarském kraji. Skupinu mohou navštěvovat nejen stávající klienti, ale i ti, co se rozhodnou o svých problémech vůbec poprvé otevřeně promluvit. V diskrétním bezpečném prostředí a za přítomnosti terapeutky dostanou příležitost otevřeně hovořit o svých pocitech, nejistotách, strachu a obavách a zároveň si poslechnout, jak útlaku ze strany násilníka čelí ostatní.

„My jsme přesvědčeni, že podpora ve skupině může být pro klienty velice významná. Takováto sezení totiž mají zcela jinou dynamiku a fungují odlišně od individuální konzultace. Mají větší dopad přímo na samotné klienty, jelikož zde dostávají příležitost hovořit otevřeně ve skupině lidí, kteří mají stejný problém. Celé je to o předávání osobních zkušeností. Klient slyší, jak se proti domácímu násilí staví druzí, na jaké instituce se obrátili s žádostí o účinnou pomoc a jakým způsobem se s celou situací vnitřně vyrovnávají,“ popsala hlavní zaměření podpůrné skupiny vedoucí intervenčního centra Mgr. Eva Chalupníková Doležalová. „Je zcela pochopitelné, že některým lidem ostych, či pocit vlastní bezmoci dlouho brání skupinu navštívit. Pro toho, kdo se už pro změnu svého života rozhodl, nabízí prostředí skupiny bezpečný a podporovaný prostor“ pokračovala vedoucí.

Socioterapeutická skupina se bude scházet vždy ve čtvrtek od 17 do 18.30 hodin v prostorách Intervenčního centra Sokolov. Na sezení je nutné se předem objednat. Zájemci o účast ve skupině se mohou domluvit na telefonních číslech 359 807 001 a 736 514 095.